Ogłoszono oficjalne wyniki wyborów powszechnych w Phuket

Phuket -

Tajska Komisja Wyborcza (KE) oficjalnie opublikowała wyniki wyborów parlamentarnych w Phuket w czwartek (25 maja).

Nasza poprzednia historia:

Partia Move Forward zajęła wszystkie trzy miejsca w trzech okręgach wyborczych w Phuket w wyborach krajowych w Tajlandii.

Lider partii Move Forward, Pita Limjaroenrat, lat 42, w poniedziałek (15 maja).th) ogłosił zwycięstwo po nieoficjalnym podliczeniu głosów w wyborach powszechnych w Tajlandii opublikowanym przez Komisję Wyborczą (KE).

Teraz aktualizacja: 

Wynik pokazuje, że Partia Naprzód w Phuket zdobyła 92,565 XNUMX głosów z listy partyjnej i trzech z trzech posłów z okręgów wyborczych w parlamencie.

Tymczasem Partia Zjednoczonego Tajskiego Narodu kierowana przez dozorcę i byłego premiera Prayuta Chan-O-Cha miała 71,192 XNUMX głosów na listę partyjną.

W sumie 235,077 313,209 mieszkańców Phuket poszło na głosowanie wyborcze z 75.05 XNUMX uprawnionych do głosowania mieszkańców Phuket, co stanowi XNUMX procent.

Tajlandzka Komisja Wyborcza (KE) oficjalnie ogłosiła wyniki wyborów parlamentarnych w czwartek (25 maja).

Chociaż wybory parlamentarne w Tajlandii zakończyły się heroicznym zwycięstwem Partii Ruchu Naprzód, ich próba utworzenia rządu koalicyjnego może nie być prosta po tym, jak niektórzy członkowie izby wyższej (Senatu) dali jasno do zrozumienia, że ​​nie będą głosować na premiera partii. kandydat na 30. premiera kraju.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2023 roku!

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.