Najważniejsze historie Phuket z ostatniego tygodnia: Cudzoziemiec atakuje funkcjonariuszy imigracyjnych i nie tylko

Witam, Czytelnicy i zwolennicy Phuket Express!

Poniżej znajduje się nasz cotygodniowy artykuł, w którym przedstawiamy najważniejsze lokalne historie z ostatniego tygodnia w naszym regionie Phuket. Liczba historii zmienia się z tygodnia na tydzień.

Są one wybierane i nadzorowane przez nasz zespół redakcyjny i mają na celu umożliwienie naszym czytelnikom szybkiego „nadrobienia” ważnych historii, które mogli przegapić. Codziennie publikujemy wiele historii i łatwo pogubić się w ważnych wydarzeniach czy zmianach w naszej okolicy. W osobnym artykule robimy podsumowania krajowe, to tylko najlepsze lokalne historie w prowincji Phuket.

Nie są one w określonej kolejności ważności, ale z grubsza w kolejności publikacji. Są to dni od poniedziałku 23 października 2023 r. do niedzieli 29 października 2023 r.

Zacznijmy i zobaczmy, jakie były najpopularniejsze lokalne historie!

  1. Słynny rytuał chodzenia po ogniu odbył się podczas Festiwalu Wegetariańskiego w Phuket.

W niedzielę (22 października) wegetariańska procesja uliczna odbyła się w chińskim sanktuarium Kathu, które jest najstarszym chińskim sanktuarium w Phuket.

Do zobaczenia za rok na Festiwalu Wegetariańskim!

2. Festiwal Wegetariański w Phuket zakończył się milionem petard. Przyszłoroczny festiwal odbędzie się 3 październikard do października 11th, 2024.

3. Poszukiwany mężczyzna w Pattaya został aresztowany na międzynarodowym lotnisku w Phuket.

Poszukiwany Nowozelandczyk został aresztowany na międzynarodowym lotnisku w Phuket po tym, jak 15 lat temu uciekł z Tajlandii i zdecydował się zaryzykować powrót.

Uważa się, że Freeman sądził, że od zdarzenia minęło już tyle czasu, że będzie mógł wrócić na podstawie nowego paszportu i nie odmówią mu wjazdu.

4. Dwóch funkcjonariuszy imigracyjnych zostało rannych po tym, jak zostali zaatakowani przez cudzoziemca podczas poszukiwania innego poszukiwanego Hindusa w willi w Thalang.

Wielu obcokrajowców otrzymało dożywotni zakaz wjazdu po incydencie, w wyniku którego kilku funkcjonariuszy imigracyjnych zostało rannych, gdy cudzoziemcy próbowali powstrzymać funkcjonariuszy imigracyjnych przed wydaniem nakazu przeszukania nieruchomości w celu poszukiwania i aresztowania poszukiwanego obywatela Indii.

„Phuket Express” zauważył, że urzędnicy imigracyjni w Phuket nie wskazali, kto konkretnie otrzymał dożywotni zakaz wjazdu do Tajlandii.

To wszystko na ten tydzień, jak zawsze dzięki za wsparcie!

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.