Największe historie Phuket z ostatniego tygodnia: Syn morduje ojca, Francuz aresztowany ze szkieletem wieloryba, cudzoziemiec uratowany przed utonięciem i nie tylko

Witam, Czytelnicy i zwolennicy Phuket Express!

Poniżej znajduje się nasza cotygodniowa funkcja, w której przedstawiamy najważniejsze lokalne historie w naszej okolicy Phuket z zeszłego tygodnia. Liczba historii różni się z tygodnia na tydzień.

Są one wybierane i nadzorowane przez nasz zespół redakcyjny i mają na celu umożliwienie naszym czytelnikom szybkiego „nadrobienia” ważnych historii, które mogli przegapić. Codziennie publikujemy wiele historii i łatwo pogubić się w ważnych wydarzeniach czy zmianach w naszej okolicy. W osobnym artykule robimy podsumowania krajowe, to tylko najlepsze lokalne historie w prowincji Phuket.

Nie są one w określonej kolejności ważności, ale z grubsza w kolejności publikacji. Od poniedziałku 21 listopada 2022 do niedzieli 27 listopada 2022.

Zacznijmy i zobaczmy, jakie były najpopularniejsze lokalne historie!

  1. Dorosły syn został aresztowany po tym, jak podobno podciął ojcu szyję ostrym narzędziem i zamordował go w Thalang.                                                                  26-letni mężczyzna został oficjalnie oskarżony o zamordowanie własnego ojca po tym, jak poderżnął mu gardło po kłótni o kupno papierosów w Thalang na Phuket.
  2. Francuz został aresztowany w Rawai za nielegalne posiadanie części szkieletów wielorybów.

Urzędnicy aresztowali 52-letniego Thierry'ego Alaina, obywatela Francji, w Rawai 21 listopadast. Zabrano mu części dolnej szczęki wieloryba fiszbinowego.

3. Operatorzy biznesowi na Bangla Road w Patong wzywają odpowiednich urzędników do oczyszczenia sprzedawców żywności, napojów i rzekomo ponad 100 transpłciowych prostytutek.

Sprzedawczyni piwa zdjęła ubranie w proteście po tym, jak została ostrzeżona przez urzędników za nielegalną sprzedaż alkoholu na Bangla Road w Patongu.

4. Statek wycieczkowy Genting Dream przypłynął do Patong po raz pierwszy z Singapuru i Malezji.

Pani Nongyao Kirandorn, dyrektor Biura Urzędu Turystyki Tajlandii (TAT) w Kuala Lumpur, powiedziała Phuket Express, że Genting Dream, który podróżuje z Singapuru i Malezji, dotarł do Patong, a podróż zajęła łącznie pięć dni. Istnieje około 3,000 pasażerów Genting Dream. 

5. Turysta z zagranicy został uratowany przed utonięciem na plaży Kata.

W pobliżu był miejscowy mężczyzna, który jest byłym ratownikiem. W oczekiwaniu na przybycie służb ratowniczych udzielił poszkodowanemu pierwszej pomocy.

To wszystko na ten tydzień, jak zawsze dziękuję za wsparcie!

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2022 roku!

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.