Największe historie Phuket z ostatniego tygodnia: Phuket wygenerował 6.6 miliarda bahtów w Nowy Rok, firmy gotowe na przyjęcie chińskich turystów i nie tylko

Witam, Czytelnicy i zwolennicy Phuket Express!

Poniżej znajduje się nasz cotygodniowy artykuł, w którym podkreślamy najlepsze lokalne historie w naszym rejonie Phuket z ostatniego tygodnia. Liczba historii zmienia się z tygodnia na tydzień.

Są one wybierane i nadzorowane przez nasz zespół redakcyjny i mają na celu umożliwienie naszym czytelnikom szybkiego „nadrobienia” ważnych historii, które mogli przegapić. Codziennie publikujemy wiele historii i łatwo pogubić się w ważnych wydarzeniach czy zmianach w naszej okolicy. W osobnym artykule robimy podsumowania krajowe, to tylko najlepsze lokalne historie w prowincji Phuket.

Nie są one w określonej kolejności ważności, ale z grubsza w kolejności publikacji. Są to dni od poniedziałku, 2 stycznia 2023 r., do niedzieli, 8 stycznia 2023 r.

Zacznijmy i zobaczmy, jakie były najpopularniejsze lokalne historie!

  1. Według odpowiednich urzędników Phuket wygenerował co najmniej 6.6 miliarda bahtów podczas festiwalu noworocznego.

Od 30 grudniath do stycznia 2nd, Phuket wygenerował co najmniej około 6.6 miliarda bahtów.

2. Prezes Thai Southern Hotel Association powiedział, że Phuket boryka się z poważnym niedoborem siły roboczej w związku z oczekiwanym przybyciem miliona chińskich turystów.

Przedsiębiorcy w Phuket borykają się z palącym, ciągłym niedoborem siły roboczej, który coraz bardziej się pogarsza.

3. Telefon komórkowy został zwrócony kuwejckiemu turystowi w Phuket po tym, jak taksówkarz zabrał pozostawiony telefon i wyrzucił go na plażę ze złości za złą reklamację jazdy.

Kierowca przyznał, że wyrzucił telefon komórkowy na Karon Beach, ponieważ był zły, że turysta skrytykował go za rzekomo złą jazdę.

4. W sumie przez wszystkie siedem dni w Phuket (29 grudnia - 4 stycznia) Siedmiu Dni Zagrożenia było 41 wypadków drogowych, 42 rannych i trzy ofiary śmiertelne.

Większość wypadków była spowodowana brakiem kasku, a następnie jazdą pod wpływem alkoholu i przekroczeniem dopuszczalnej prędkości.

5. Firmy z Phuket są podekscytowane i gotowe na przyjęcie chińskich turystów.

Czekają na nich i są bardzo podekscytowani, gdy usłyszeli dobre wieści o złagodzeniu przez Chiny restrykcji Covidns.

To wszystko na ten tydzień, jak zawsze dzięki za wsparcie!

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2023 roku!

Potrzebujesz ubezpieczenia medycznego lub podróżnego na wyjazd do Tajlandii? Możemy pomóc!

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.