Największe historie Phuket z ostatniego tygodnia: wizyty francuskich konsulów, otwarte pożary w szpitalu i nie tylko

Witam, Czytelnicy i zwolennicy Phuket Express!

Poniżej znajduje się nasz cotygodniowy artykuł, w którym podkreślamy najlepsze lokalne historie w naszym rejonie Phuket z ostatniego tygodnia. Liczba historii zmienia się z tygodnia na tydzień.

Są one wybierane i nadzorowane przez nasz zespół redakcyjny i mają na celu umożliwienie naszym czytelnikom szybkiego „nadrobienia” ważnych historii, które mogli przegapić. Codziennie publikujemy wiele historii i łatwo pogubić się w ważnych wydarzeniach czy zmianach w naszej okolicy. W osobnym artykule robimy podsumowania krajowe, to tylko najlepsze lokalne historie w prowincji Phuket.

Nie są one w określonej kolejności ważności, ale z grubsza w kolejności publikacji. Od poniedziałku 6 marca 2023 do niedzieli 12 marca 2023.

Zacznijmy i zobaczmy, jakie były najpopularniejsze lokalne historie!

  1. Belg zmarł po tym, jak rzekomo poślizgnął się i upadł głową na ziemię, gdy próbował powstrzymać swojego przyjaciela, który kłócił się z Tajlandczykiem w Patong.

Belg, który zmarł po tym, jak rzekomo poślizgnął się i upadł w Patong, mógł być zamieszany w kłótnię o taryfę Tuk Tuk.

2. Kierowca został aresztowany po tym, jak otworzył ogień z pistoletu w budynku parkingu szpitala w mieście Phuket. Do zdarzenia doszło w wyniku kłótni o miejsce parkingowe.

Kierowca, który otworzył ogień z pistoletu w budynku parkingu szpitala w mieście Phuket, został oskarżony o usiłowanie zabójstwa.

3. Konsul Francji w Tajlandii i Konsul Francji w Phuket odwiedzili wicegubernatora Phuket, aby omówić ostatnie problemy z francuskimi turystami na Phuket.

Konsul Francji w Tajlandii odwiedził komendanta policji prowincji Phuket, aby porozmawiać o francuskich turystach, którzy łamali prawo i powodowali problemy prawne, przyciągając niektórych z propozycją kontrowersyjnego systemu czerwonych i żółtych kart.

4.  Niezidentyfikowane ciało mężczyzny znaleziono unoszące się w pobliżu wyspy w Rawai.

Niezidentyfikowane ciało mężczyzny, które znaleziono unoszące się w pobliżu wyspy w Rawai, jest prawdopodobnie rumuńskim nurkiem, który zaginął dwa miesiące temu.

5. Dwóch obcokrajowców zaginęło dwa dni po tym, jak wynajęli kajak na Wyspie Kokosowej w Mueang Phuket.

Rozpoczęto poszukiwania dwóch zaginionych obcokrajowców płci męskiej z kajakiem w Mueang Phuket.

Dwóch zaginionych cudzoziemców i kajak zostały podobno odnalezione bezpiecznie po uratowaniu ich przez kapitana łodzi.

To wszystko na ten tydzień, jak zawsze dzięki za wsparcie!

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2023 roku!

Potrzebujesz ubezpieczenia medycznego lub podróżnego na wyjazd do Tajlandii? Możemy pomóc!

Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.